Časté dotazy

Nejčastější otázky rodičů na vedoucího kurzu

1. Co mám dát svému dítěti k svačině?
Stačí běžná svačina jako do školy, teplý čaj dostane. Vhodná je i nějaká sladká drobnost na posilnění.

2. Mohou si tam děti něco ohřát v mikrovlnné troubě?
Ne.

3. Co mám dát do batůžku?
Důležité jsou náhradní rukavice, někdy i spodní prádlo. V případě, že jsou děti hodně promočené, mají možnost se usušit.

4. Pomůže jim někdo s oblečením, obutím?
V každém případě děti kontrolujeme, jestli mají při odchodu rukavice, kukly, ochranné pomůcky atd. Pokud si něco neumí zapnout, zavázat, vždy je dost pomocného personálu.

5. Mohou si tam něco koupit?
To bohužel není v našich možnostech. Děti svačí pouze v našich prostorách.

6. Mám půjčit vybavení v místě bydliště nebo u Vás?
Vždy je lepší půjčit vybavení u nás. V případě, že vybavení špatně sedí, nebo se během výuky poškodí, můžeme problémy řešit ihned na místě.

7. Jak probíhá zapůjčení vybavení?

Děti vždy doprovází alespoň jeden instruktor. Vybavení je jim vybráno podle jejich výšky, vázání na lyže podle váhy a dovednosti. Během zkoušení si mohou děti vybrat několik druhů a velikostí bot, aby jim dobře seděly.

8. Je vhodné kombinovat výuku lyží a snowboardu?
Záleží individuálně. Pro menší děti nedoporučujeme kombinovat výuku vůbec. Pro starší děti není vhodné kombinovat v jednom kurzu v případě, že je dítě v jednom nebo v obou dovednostech začátečník.

9. Mohou být sourozenci, kamarádi v jednom družstvu?
Ano, v případě zájmu napište do poznámky v přihlášce. Zvažte však možnost, že děti pravděpodobně nebudou stejně nadané, a jeden druhého může při výuce brzdit.

10. Co mám dělat, když dítě těsně před kurzem onemocní?
Neprodleně telefonicky informujte vedoucího kurzu. Lze domluvit buď náhradní termín, nebo po předložení potvrzení od lékaře vrácení peněz.

11. Od kolika let je vhodné učit děti lyžovat?
Výuku spojenou s dopravou zvládají pouze školní děti. (Starší sourozenec nezaručí vše, co si musí dítě bez doprovodu rodičů obstarat samo.) Pro mladší děti poskytujeme individuální výuku. Rodič, nebo zákonný zástupce dítěte musí být přítomen v areálu Klínovce. Pravidelné navštěvování nějakého sportovního kroužku, je vždy výhodou.

12. Od kolika je vhodné učit děti na snowboardu?
Záleží individuálně. Doporučujeme alespoň od 9 let. Pro výuku snowboardingu je velmi důležitá fyzická kondice (mnohem větší, než pro výuku na lyžích). Na začátku je výuka spojena s častým padáním a zvedáním, proto dítě musí být dostatečně silné, aby výuku zvládlo